Jak i kiedy rozpocząć przygotowania do wesela?

przygotowania do wesela Wrocław

Wiosna z uwagi na piękno oraz pogodę jest doskonałym momentem na organizację wesela.

Zapewne wielu z czytających jest przed organizacją imprezy weselnej i zastanawia się jak to wszystko ogarnąć. Zacznijmy od tego, że wesela w większości wypadków nie da się zorganizować z dnia na dzień. Oczywiście jeśli mamy kameralną grupę osób, to można zawsze próbować wynająć małą salę. Gorzej jest nie tylko z terminami na większą liczbę gości, ale także na DJ’a na wesele, catering oraz hotel.

Dlatego przygotowania do wesela najlepiej zacząć nie na miesiąc przed ale na rok przed planowaną imprezą. Mamy wtedy pewność, że wpłacone zaliczki i zablokowany termin zagwarantują nam organizację imprezy zgodnie z zaplanowanymi atrakcjami. Zawsze zaczynamy od określenia liczby gości oraz planowanego budżetu. Inaczej liczymy kameralną imprezę dla najbliższych a inaczej dla całej, nawet najdalszej rodziny. Wtedy dobieramy także orientacyjnie miejsce, czy to będzie Wrocław, Opole czy jakiś pałac w środku lasu – te wszystkie elementy warunkują cenę końcową.

Ślub w sezonie czyli na wiosnę albo latem zapewni nam piękną aurę i słońce. Pamiętajmy jednak, że organizacja wesela poza sezonem obniża jego cenę.

Gdy już wiemy jakim orientacyjnym budżetem dysponujemy warto podzwonić po kilku domach weselnych, hotelach, restauracjach i zebrać oferty nie tylko na catering, ale także na nocleg i transport gości. Jeśli obok restauracji jest hotel, to odpada nam koszt transportu. Po zebraniu ofert możemy się zorientować które są w naszym budżecie. Wtedy możemy się zdecydować czy wziąć kredyt na wesele i pójść po całości, czy jednak skromnie.

Na koniec pamiętaj o usługach dodatkowych. Ważny jest nie tylko fotograf i limuzyna dla Pary Młodej, ale także co najważniejsze DJ na wesele, którego możecie zamówić bardzo szybko za pomocą tej strony.